KONST / Litografier / Färglitografi 12043060
*
nr 1204 3060
Jacek Kawalerowicz
(1952-1988), Polen
Färglitografi, Flicka med valross. Signerad, numrerad 3/10. Motivet: 39x48 cm
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:49:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 19:32:54
1
300 kr
17/9 13:47:39
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jacek Kawalerowicz
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.
Läs mer om Jacek Kawalerowicz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med valross färglitografi grafik jacek kawalerowicz litografi litografier litografiskt blad poland polen polish polsk
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Jacek Kawalerowicz
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.
Läs mer om Jacek Kawalerowicz
nr 1204 3060
Jacek Kawalerowicz
(1952-1988), Polen
Färglitografi, Flicka med valross. Signerad, numrerad 3/10. Motivet: 39x48 cm
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/9 19:32:54 | 1 | 300 kr |
17/9 13:47:39 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jacek Kawalerowicz
Jacek Kawalerowicz, polsk bildkonstnär född 1952, död 1988.Läs mer om Jacek Kawalerowicz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med valross färglitografi grafik jacek kawalerowicz litografi litografier litografiskt blad poland polen polish polsk
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09